Šperky z jantaru mají v oblibě především ženy výjimečné, vybočující z dominantního proudu komerčního stylu. Jantar, který je ve skutečnosti fosilizovanou pryskyřicí, je jedinečný svým vzhledem a barvou, a rozhodně si jej nespletete s žádným jiným drahým kamenem. Nejběžnější je žlutá varianta jantaru, setkat se ale můžete i s oranžovou, červenou, hnědou či černou variantou. Jantar je průsvitný, přičemž viditelné mohou být menší bublinky, případně i hmyz, pyl, či drobné kamínky, které se dostaly před miliony let do pryskyřice stromů, a poctivě zde kameněly až do doby, než byly zpracovány v úžasné šperky.
Ačkoliv tyto drobné předměty či bubliny v jantaru mohou působit jako nedokonalosti, či dokonce vady, opak je pravdou. Právě tyto drobné nedokonalosti jednak dokazují přírodní původ jantaru, a také jsou poznávacím znamením přírodního originálu, jaký u komerčně sériově vyráběných šperků nenajdete.
Kouzlu zlatavého jantaru podlehnou zejména ženy a dámy s dynamickou energií, aktivní, ambiciózní, s touhou rozvíjet se, které milují svobodu a neomezené možnosti života každého jedince. Zamilují si pak jantarové šperky.
Pro běžnější nošení oceníte především náhrdelník či jednodušší náušnice, naopak s patřičně vybraným poutavým přívěskem můžete vyrazit i na nějakou slavnostnější akci. Pro skutečně výjimečné příležitosti pak jednoznačně volte sadu jantarových šperků, tedy náhrdelník či přívěsek a náušnice, případně i náramek či brož. S takovouto výbavou si pak budete moci být jisti nejen okouzlujícím vzhledem, ale i originalitou, kdy rozhodně nikdo další nebude mít stejný šperk jako vy.
Ve střední Evropě je jantar poměrně snadno dostupný, přesto komerční záležitost se z něj ještě zdaleka nestala. Největší těžiště jantaru se nachází na pobřeží Baltského moře. Zejména v Polsku je tedy jantar zajímavou atrakcí, a v severopolském Gdaňsku dokonce můžete najít jantarovou uličku, plnou obchůdků. Jeden vedle druhého zde nabízí nepřeberné množství jantarových ozdob od náušnic, prstýnků, korálů, náramků až po ozdobné pásky, šperkovnice, lžičky či dokonce šaty.
Zajímavostí je, že na pobřeží Polska patří mezi oblíbené suvenýry lahvičky s jantarovými kamínky, do nichž se nalije alkohol. Ten by měl podle pověstí mít následně blahodárné účinky, zejména pokud jde o léčbu nachlazení, nebo bolesti kloubů.
Jantar podle pověstí skutečně nejen zdobí, ale také léčí. Od pradávna mu lidé připisovali magickou moc a víra přetrvala dodnes. Například prstýnek z jantaru nošen na palci údajně pomůže odstranit revmatické potíže.
Koupíte zde: jantar