Historie šperků a obdarovávání

Šperky jsou již po staletí tradiční ozdobou každé ženy. Obzvlášť teď, když se schyluje ke konci podzimu a my vybíráme vánoční dárky, zvažujeme nákup pěkného šperku pro svou partnerku, kamarádku nebo maminku. Zajímají vás dějiny, které jsou se šperky úzce spjaty? Odkdy je krásný šperk považován za originální dárek? Pokud hledáte odpověď na tyto otázky, vydejte se s námi na cestu do daleké historie.

Víte, že lidé nosili šperky ještě dříve, než se začali odívat?

Zdobili své tělo kameny a malůvkami, tvořili šperky z provázků a posléze i kovů. Už tehdy pravěký muž své pravěké ženě chtěl darovat něco speciálního a ona se mu chtěla líbit. Pravá éra šperkařství však přichází až ve starověku, je spojena se starověkým Římem, Řeckem a Egyptem. Vzpomeňte si například na královnu Kleopatru, která se zdobila bohatými šperky. I jí šperky darovali její ctitelé a milenci. Za důkazy té doby můžeme považovat například šperky objevené ve hrobkách faraónů.

Středověk rájem šperkařství

Po starověku následoval středověk, který se stal rájem šperkařství. Královny a vévodkyně se mohly jen chlubit drahými šperky, které byly často placeny z královské pokladnice. Šperky ve starověku i středověku se staly symbolem moci a ne každý si je mohl dovolit. Dnes jsou přece jen dostupnější a není na světě člověk, který by nevlastnil žádný pěkný šperk, ať už třeba maličkost, drobnost, památku na někoho blízkého.

Je mnoho důvodů, proč ženě darovat krásný šperk

Můžete to být z lásky, pro potěšení nebo ke speciální příležitosti, jakou jsou narozeniny, jmeniny nebo třeba Vánoce či Valentýn. Můžete pořídit drahé i levné šperky. Chcete-li je však darovat, na jejich skutečné finanční hodnotě až tak nezáleží. Jde jen o to, že potěší svého nového majitele. V současné době jsou oblíbené šperky z polodrahokamů a drahých kamenů. Nejsou drahé a dokáží zaujmout svým jedinečným vzhledem.

 

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.