Hematit a jeho účinky

Hematit je kámen černé barvy, který se po opracování leskne jako kov. Je to proto, že obsahuje velké množství železa. Je třeba říci, že existuje i červený hematit, označovaný jako krevel. S červeným hematitem se však příliš nesetkáte. Hematit a jeho účinky jsou hojně popisovány a využívány v lidovém léčitelství a v ezoterice. Povězme si o tom něco.

Hematit a jeho léčivé účinky

Hematit je považován za nejsilnější léčivý kámen vůbec. Ať již jste zastáncem myšlenky, že kameny mohou mít léčivé účinky, či nikoli, alespoň ze zajímavosti se zde můžete o hematitu něco dozvědět. Pravdou samozřejmě zůstává, že léčivé účinky kamenů nebyly tradiční vědou nikdy prokázány a zůstávají tak spíše v oblasti lidového léčitelství a víry. Následující informace tedy předkládáme pouze pro zajímavost.

Hematit a jeho účinky na tělo

Hematit prý příznivě působí zejména na nemoci krevního oběhu a krve a ývá označován výrazem kámen krve. Může údajně upravit krevní tlak na správnou hodnotu, a to tlak vysoký či nízký. Také prý hematit účinně působí proti tvorbě krevních sraženin. Říká se, že hematit zmírňuje menstuační potíže či křečové žíly, posiluje plíce, játra, slezinu a pomáhá při problémech s očima.

Hematit a jeho účinky na duši

Hematit prý lidem pomáhá logicky uvažovat a koncentrovat se. Proto jej někteří označují jako kámen mysli. Umí prý též zmírnit podrážděnost a napětí či nespavost. Věří se, že hematit dokáže člověka chránit před negativními vlivy okolí.

Léčivé účinky kamenů nebyly tradičními vědeckými postupy nikdy spolehlivě prokázány. Informace výše uvádíme pouze jako zajímavost.

 

Pokud jste hledali hematitové šperky, najdete je v kategorii HEMATIT.

| 1  2 |
počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.