Diamanty jsou hitem celebrit

Když se řekne luxusní šperk, tím prvním co vás napadne, bude jistě klenot s diamantem. Diamanty jsou jedny z nejvzácnějších drahokamů, a svým čistým oslňujícím vzhledem oslovují ženy celého světa. Pravda, jejich pořízení vás každopádně bude něco stát, s diamantem ale na druhou stranu rozhodně žádnou ženu nezklamete. Pokud vás navíc neoslovuje lesk a třpyt typický pro diamanty, k dispozici je vám přírodní verze kamene.

Šperky s diamanty

Šperky s diamanty jsou spjaty s luxusem a vysokou společností, a jednoznačně jsou synonymem krásy, elegance a přepychu. Mezi celebritami jsou pak opravdovým hitem. Ze známých osobností například safírovo-diamantový prsten dostala k zásnubám britská princezna Kate, která si později pro samotnou svatbu od královny Alžběty vypůjčila diamantovou korunku. Z českých celebrit pak před nedávnem dostala diamantový prsten k zásnubám třeba modelka Vlaďka Erbová od fotbalisty Tomáše Řepky. Diamanty ale zdaleka ne vždy musí znamenat zásnuby. Třeba Madonna nebo Jeniffer Lopez nosí diamantové šperky „jen tak“.

Prsteny s diamanty

Z diamantových šperků jsou nejproslulejší právě prsteny, kdy prsteny s objemnými zasazenými kameny bývají přímo typické pro účely zásnub. Diamanty vás ale oslní stejně tak i v přívěscích či náhrdelnících, kde bývají drobné diamanty zpravidla zasazovány. Klenoty tohoto typu pak disponují vysokým leskem a třpytivostí už z dálky, a bez nadsázky je lze považovat za umělecká díla.

Přírodní diamanty

Kromě opracovaných diamantů ale trh nabízí i diamanty přírodní - surové, které byste možná na první pohled ani jako diamanty vůbec nerozpoznali. Neopracovaný diamant má totiž šedavou barvu a nepříliš vysoký lesk, a připomíná tak spíše nevýrazný kamínek. I tyto přírodní diamanty, které z nějakého důvodu není možné vybrousit, a jsou tudíž nižší kvality, se přitom používají ve šperkařství, například pro výrobu náhrdelníků. Drobné neopracované kousky přírodního diamantu jsou opatřeny dírkami a navlečeny jako korálky, kde každý jeden kousek disponuje unikátním nepravidelným tvarem a jedinečnou barvou v odstínu šedé. Pokud vás tedy klasické diamanty neoslovují pro svou přílišnou rozšířenost, zkuste se porozhlédnout mezi těmi přírodními.

Související zboží

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.