Bílé Vánoce

Řekne-li se bílé Vánoce, vybaví se řadě z nás dětství a pohádkové knížky s obrázky zasněžené bílé zimní Vánoční krajiny. Alespoň já si bílé Vánoce takto představuji. Je zima, padá sníh, zamrzlý vesnický rybník, na němž bruslí děti a v dálce pár chaloupek s kouřícími komíny. Tyto obrzázky se mi vybaví, jakmile uslyším něco o bílých Vánocích. 

V našich zeměpisných šířkách mají být Vánoce na sněhu a naštěstí často zasněžené a bílé Vánoce opravdu jsou. Za oknem se sype sníh, jakoby se tam nahoře protrhla peřina, mráz kreslí obrázky na okna, oheň v krbu plápolá a v rohu pokoje stojí ozdobený Vánoční stromeček.

Ježíšek nosí Vánoční dárky

Jak to jen ten Ježíšek dělá, že venku v té zimě nezmrzne? Asi mu není zima, neboť to není obyčejný človíček, nýbrž přímo nadpřirozená bytost. Ježíšek neúnavně roznáší dárky, aby pod stromečkem každý něco pěkného našel. Něco, co mu udělá radost. A na dárky se zejména děti těší ze všeho nejvíc. Dětská netrpělivost je pokoušena celý Štědrý den. Mami, Tati, kdy už ten Ježíšek přijde, ptají se děti. Nebojte se, jestli jste byly hodné, určitě vám něco přinese, odpovídají neúnavně rodiče. A už je tu večer a děti vyhlížejí z oken, aby Ježíška alespoň na chvilku zahlédly. Jenomže stejně jako každý rok jej nějak propásnou. Asi přišel komínem, nebo se schoval za záclonu. Ale podívejte se, pod stromečkem už něco je. Tak po večeři se podíváme. Tradiční rozbalování dárků až po štědrovečerní večeři se asi každému nepodaří dodržet, a to obzvlášť, pokud si rodina potrpí na tradičního vánočního kapra. Děti by to nevydržely. Ale ať už se dárky rozbalují před, nebo po večeři, vždycky je to stejné. Dětská očička jen září a vánoční dárky jeden po druhém netpělivě vybalují z těch krásných šustivých balicích papírů. Venku zatím padá sníh a jsou tady bílé Vánoce.

Tip na Vánoční dárek pro ženu

Hledáte-li inspiraci na dárky pro ženu, prohlédněte si nabídku tohoto internetového obchodu SperkyProZeny.cz a určitě něco vhodného vyberete. Jako dárek pro ženu se hodí jakýkoliv šperk. U nás si vyberete ze široké nabídky šperků s drahými kameny a polodrahokamy.

Související zboží

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.