Apatit a jeho význam

Existuje více barevných variant kamene apatit. Každá z nich je krásná a každou z nich se od věků snaží lidé využít v léčitelství. Povězme si něco o účincích a vlastnostech připisovaných tomuto zajímavému kameni.

Léčivé účinky apatitu

Apatit podle lidových léčitelů léčí kosti, pomáhá vstřebávání vápníku, pomáhá chrupavkám, kostem, zubům a motorickým dovednostem. Zmírňuje artritidu a kloubní problémy. Překonává vysoký krevní tlak(hypertenzi).

Žlutozlatý Apatit

Zlatý apatit je drahokamem učení. Meditací s ním si prý ujasníte své životní cíle a získáte sílu tyto cíle následovat. Jedná se o drahokam elementu ohně, který je užitečný při startu nových dobrodružství, překonávání strachu a plánování projektů od mentální koncepce až k fyzickému projevu. Je čakra drahokamem s účinky na Solar Plexus (nervový pletenec cca 3 cm pod hrudní kostí).

Modrý Apatit

Nejčastější barvou apatitu je modrá, ale můžeme jej nalézt v mnoha dalších barevných variantách, jako hnědá, růžová, žlutá, zelená (ve španělštině tzv. asparagusový drahokam) a vzácně také v odstínech fialové.

Apatit je inspirativní kámen. Údajně rozvíjí psychické schopnosti a duchovní naladění. Použijte jej ke zlepšení komunikace a sebevyjádření. Apatit vybízí k extroverzi, odstraňuje odcizení, zbaví jedince negativity, stimuluje kreativitu a intelekt, zbaví Vás zmatku….

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.