Ametystový šperk – ideální dárek

Kouzlu pronikavě fialového ametystu unikne málokdo, a především při setkání s velkým ametystem málokdo vydrží nezírat. Jeho barva je nesmírně atraktivní svou sytostí a jasností, zároveň ale kámen poutá i strukturou a přitahuje svými vlastnostmi. Údajně je kamenem zdrženlivosti a cudnosti, skromnosti a čistoty, což jsou vlastnosti ideální pro každou mladou dámu.

Ametyst a šperky

Ametyst patří mezi polodrahokamy, které se v populaci těší velké oblibě. Ať už jako talismany, nebo častěji ve šperkařství, ametystové produkty patří mezi jedny z nejvyhledávanějších. Nejčastěji ametysty najdete v náhrdelnících, přívěscích či náušnicích, kde je jejich nositelky mají blízko srdce, a nejlépe tak mohou působit údajné magické schopnosti kamene. Zároveň se ale není nijak třeba ostýchat za jeho estetickou stránku – právě naopak.

Barva a naleziště ametystu

Především je velmi poutavá fialová až purpurově červená barva ametystu. Právě purpurové ametysty z Afriky, Srí Lanky a Bornea jsou přitom nejvyhlášenější. Ametysty ale najdete téměř na celém světě, mezi nejvýznamnější patří naleziště v Brazílii, Uruguayi, USA, Rusku, Velké Británii, na Sibiři, v Indii či Mexiku.

Původ názvu ametyst

Název ametyst pochází z řečtiny, kde slovo methy značí medovinu, tedy kdysi velmi oblíbený opojný nápoj. Amethy pak můžeme interpretovat jako „neopojný“, což odpovídá údajné moci kamene. Polodrahokam ametyst totiž prý umí potlačovat působení omamných látek, včetně alkoholu. Později platil zároveň jako kámen zdrženlivosti a cudnosti, který napomáhá dosáhnout duševní a vnitřní čistotu.

Šperky s ametysty

Šperky s ametysty bývaly v minulosti tradičními šperky církevních hodnostářů i králů, neboť ametyst je mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou sílou. Pokud tedy hledáte dárek pro ženu, která je královnou vašeho srdce, a zaslouží si něco výjimečného, šperk s ametystem bude jistě tím pravým. Volit můžete mezi přírodně vyhlížejícími náhrdelníky složenými z množství asymetrických drobných kamínků, opracovanými náhrdelníky z ametystových kuliček, broušenými náušnicemi, nebo až umělecky zpracovanými přívěsky. S ohledem na příležitost, i vkus ženy. Ametystové šperky obecně jsou ale velmi univerzální, a přes svou pronikavou barvu se ametyst hodí téměř ke všemu. Potěší vás navíc fakt, že každý kousek je vždy jedinečným a výjimečným originálem, stejně jako jeho nositelka.

Popisované účinky ametystu

Z léčitelských schopností údajně ametyst skvěle funguje jako pomocník při odvykání špatných zvyků, nespavosti, podporuje imunitu a metabolismus. V tomto případě je ale potřeba mít kámen stále u sebe, aby jeho účinek byl co nejintenzivnější.

Koupíte zde: ametyst

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.