Ametyst náušnice

Ametyst je krásný lesklý fialový kámen, který se velmi často používá k broušení a následnému zapracování do šperků. Šperky s ametystem jsou velmi elegantní a žádané. Nejinak je tomu samozřejmě s náušnicemi, neboť náušnice jsou společně s prsteny nejčastější obdobou ženy. Podívejme se tedy blíže na ametyst a náušnice.

Ametystové náušnice

Fialový ametyst se pro účely zasazení do šperku zprácovává různými způsoby. Nás nyní budou zajímat především náušnice s ametysty. Do náušnic se používají buď ohlazené valounky ametystů, které mohou být použity do ručně vyráběných originálních náušnic, nebo se používají různě broušené ametysty. Broušením do tvarů hladkých muglí či fasetováním vzniknou ametystové kamínky standardizovaných rozměrů, které lze poté vsadit do připravených náušnic z ušlechtilých kovů.

Originální umělecké náušnice s ametysty

Dostane-li umělec do ruky přírodní ametyst, jeho srdce zaplesá. Tento kámen je velice pěkný ve všech podobách. A má-li použít ametyst pro výrobu náušnic? Ametyst inspiruje svými tvary i krásnou sytou fialovou barvou. Umělec se častěji rozhodne pro ohlazené ametystové kamínky nepravidelných tvarů. V nepravidelnosti je krása a rukama pak vytvoří dokonalý skvost, kterým jsou originální náušnice s ametysty.

Stříbrné náušnice ametyst

Do stříbrných náušnic se zase častěji zasazují ametysty vybroušené do nějakých standardních pravidelných tvarů. Může jít o oválné či kulaté hladké mugle z ametystu, či o fasetované ametysty rozličných geometrických tvarů. Kvalitní broušené ametysty v kombinaci s kvalitním stříbrem dají dohromady vskutku luxusní náušnice. 

 

Aktuální nabídku ametystových náušnic a dalších šperků s ametysty najdete v kategorii AMETYST.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.