Ametyst a jeho význam

Ametyst je krystalický křemen v odstínech jemně fialové až purpurové. Drahokam byl tradičně nošen na ochranu před opilostí a uchování střízlivé mysli. Slovo ametyst pochází z řeckého významu „bez opilosti“. Ametyst také měl jeho nositele ochránit před jedy. V tomto článku se budeme zabývat tématem ametyst a jeho význam a účinky.

Léčivé účinky ametystu

Ametyst je často nošen léčiteli, a to kvůli své schopnosti soustředit energii. Léčitel obvykle nosí několik kusů stříbrných šperků s ametysty, hlavně však náhrdelník s ametystem. Osoba, která má být uzdravena musí během léčení nejméně jeden ametyst držet. Léčitel případně umístí další kusy ametystu na oblastí těla, které potřebují léčit(obvykle plíce a srdce).
Ametyst je pro jeho údajné účinky často užíván při problémech s dýcháním a krví. Drůzy ametystu umístěné v domácnosti, mají zajistit, aby byly vzduch a životní síla daného prostoru čisté a pozitivní.

Drůzy ametystů umístěné v okně, kde většinu dne přijímají sluneční záření jsou užitečné při léčení a vytlačování negativních vlivů z domácnosti. Nebo můžete ametystové drůzy umístit na měsíční světlo a všichni v domě se budou cítit klidnější. Použití ametystu k meditaci poskytne intenzivnější pozitivní duchovní vjemy a pocity. Ametyst pomáhá překonávat strach a žádostivost. Také pomáhá zmírňovat bolesti hlavy.

Ametyst jako kámen síly

Ametyst je používán jako snový drahokam a bojovník proti nespavosti. Uložte ametyst pod Váš polštář, abyste si navodili příjemné sny, nebo kámen třete o Vaše čelo pro úlevu od bolesti hlavy.

Ametyst jako kámen ochrany

Starověcí Egypťané používali ametyst na ochranu před pocity provinilosti a strachu. Byl nošen jako ochrana před sebeklamem a ochrana před čarodějnickými silami. Ametyst je již dlouho používán k otevření duchovních a psychických center v těle. Také je, ve formě náhrdelníků, používán jako meditační pomůcka.

Ametyst jako kámen moudrosti

Ametyst je znám jako biskupský drahokam a je stále nošen katolickými biskupy. Symbolizuje zbožnost, pokoru, upřímnost a duchovní moudrost. Ametyst je považován za perfektní drahokam pro lidi ve znamení Vodnáře.

Jaká je pravda o léčivých účincích ametystu?

Jistě je vám tato informace známá a pracujete s ní. Nicméně cítíme povinnost upozornit na skutečnost, že léčivé účinky ametystu ani jiných kamenů nejsou vědecky prokázány a pravděpodobně nesjou ani vědecky prokazatelné. Vše je jen a jen otázkou víry jednotlivce. Všechny nemocné prosíme, aby naslouchali radám svého lékaře. Jakékoliv postupy lidového léčitelství, tedy i léčení pomocí přírodních kamenů, doporučujeme používat s rozvahou pouze jako jakousi duchovní nadstavbu k moderní medicíně.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.