Akvamarín ve šperku

Zatímco v minulosti nacházely akvamaríny své uplatnění především jako amulety pro námořníky, dnes jsou hitem ve šperkařství. Průzračně modré kameny totiž skvěle vypadají, a poutají oko každého zákazníka. Po celém světě se tak hojně prodávají akvamarínové náušnice, náhrdelníky i přívěsky, které jsou mimo jiné ideální jako dárek.

Akvamarínové náušnice nejčastěji disponují výraznými velkými kameny akvamarínu, broušenými do tvaru kuliček, kapiček nebo válečků. Kameny jsou prostorově výrazné, mnohdy pouze doplněné kovovým zapínáním, tak aby maximálně vynikla modravá poutavá barva akvamarínu. Alternativou jsou pak kameny zasazené do kovové obruby, které rovněž dávají vyniknout kouzlu mořsky modravého akvamarínu. Běžné jsou akvamaríny kombinované se zlatým i stříbrným kovem, častější jsou však stříbrné varianty, neboť právě stříbrná s modrou skvěle ladí. 

Náhrdelníky z akvamarínů mohou být vytvořeny například pomocí souměrných akvamarínových kuliček navlékaných jako korále. Milovnice přírodního stylu ale ocení přírodnější vzhled náhrdelníku, kdy jsou drobné nepravidelné akvamarínové kamínky navlékány za sebou.

U přívěsků podobně jako u náušnic bývají využívány zejména výrazné, větší kameny, které jsou opracovány do pravidelnějších tvarů a zavěšeny na háček, nebo jsou zasazeny do kovové obruby. Podle účelu nebo stylu nositele můžete volit jedno nebo druhé.

Pro náramky jsou podobně jako u náhrdelníků využívány kuličky, drobné nepravidelné kamínky, nebo větší pravidelné obdélníkové akvamaríny řazené za sebou. Alternativou využívající větší množství kovu je pak například série kamenů v kovové obrubě řazených jeden za druhým, případně kombinovaných s kovovými oky.

Akvamaríny a šperky z akvamarínů jsou velmi mladistvé, pozitivní i elegantní. Oceňují je proto zejména dámy aktivní, energické a optimistické, které preferují jednoduchou eleganci a originalitu.

Naleziště akvamarínů se rozprostírají téměř po celém světě, zejména v Brazílii, Indii, Nigérii, Pákistánu, Rusku, USA, JAR, na Madagaskaru či na Srí Lance. Na akvamarín ale můžete narazit i u nás, v Česku, konkrétně u Písku nebo u Maršíkova.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.