Achát a jeho význam

Achát je polodrahokam, který by podle některých léčitelů měl mít každý pro ochranu. Achátů, tedy odrůd chalcedonu(křemene) je několik druhů (mechový, korálový, zříceninový atd..). Acháty jsou jedněmi z nejstarších drahokamů v zaznamenané historii.

Říká se, že acháty přitahují sílu a slouží jako ochrana před zlými sny. Také prý chrání před stresem a úbytkem energie. Ve šperkařství jsou acháty používány již od dob biblického Babylonu. V období starověku byly vysoce ceněnými drahokamy, používanými například k odražení bouře. Pruhovaně zbarvené acháty měly, po umístění na čelo, dané osobě zajistit bohaté a pestré sny. Tehdejší lidé také věřili, že díky achátům se jim zpevní dásně.

Léčivé účinky achátu

Achát se v léčitelství používá při žaludečních potížích. Jak na to? Umístěte achát na solar plexus(nervový pletenec cca 3 cm pod hrudní kostí). Achát nemůže změnit emoce, ale pomáhá změnit úroveň přijetí emocí. Například, jste-li smutní, achát Vám dá vědět, že tento stav přejde a přijde lepší den. To je důvod, proč je achát považován za tak silný – dává nám sílu pokračovat. Noste Achát, budete-li například muset učinit důležité rozhodnutí.

Naleziště achátů

Asi nejznámějším místem, kde jsou acháty těženy je Idar-Oberstein v Německu (od roku 1548). Další těžební lokality jsou : Uruguay, Brazílie, USA, Mexiko, Madagaskar, Itálie, Egypt, Indie, Čína a Skotsko.

 

Všechny achátové šperky, které jsou aktuálně k prodeji najdete v kategorii ACHÁT

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.