Tyrkys a tyrkysové šperky

Tyrkys se řadí mezi fosforečnany a jeho vznik je způsoben srážením z vod obsahující měď, hliník a fosfor. Barva tohoto kamene se zdá více než jasná. Modrozelená a tyrkysově modrá, ale není důvodem pro jeho pojmenování. Původ názvu musíte hledat ve francouzštině a slově turquois neboli turecký.

Šperky s pravým tyrkysem

Tyrkys se vyskytuje zejména v Austrálii, Chile, Mexiku, Íránu, Číně a USA. Tyrkysové šperky jsou výjimečné svým nádherně modrým nebo modrozeleným zbarvením, které může být prostoupeno černými místy. Barva připomíná jasnou oblohu nebo hladinu moře a dalo by se říci, že to miluje a obdivuje každý z nás. Stejným způsobem se zahledíte i do tyrkysových šperků.

Nosíte rádi tmavé oblečení? Nebo světlé? U tyrkysových šperků na tom nezáleží. Tyrkys vypadá skvěle v každé kombinaci! Náhrdelníky či přívěsky z vás udělají nápaditou a velmi výraznou ženu. Náušnice, náramky i prsteny jsou menším, ale velmi podstatným doplňkem. Tyrkysové šperky jsou elegantním a půvabným doplňkem, který vám prozáří celý den.

Tyrkysové šperky se mohou pochlubit voskovým nebo porcelánovým leskem, který jím dodává velmi charakteristický a jedinečný vzhled. Pokud i vy chcete být jedinečná, pak jsou tyrkysové šperky tou pravou volbou pro vás.

 

Jak pečovat o tyrkysové šperky

Vzhledem k vlastnostem tyrkysu se nedoporučuje šperky ošetřovat pomocí mycích prostředků či horké vody. Tyrkysové šperky jsou také náchylnější k poškrábání. Nechte se unést originalitou tyrkysových šperků a pořiďte si také tento modrý skvost do vaší šperkovnice.

 

Tyrkysové šperky na prodej najdete v kategorii TYRKYS.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.