Tip na dárek pro ženu: stříbrné náušnice s ametysty

Ametyst je polodrahokam, který většina lidí zná jako fialově zbarvený kamínek. Některé ametysty jsou průhledné, jiné jen poloprůhledné a ty které jsou neprůsvitné nazýváme opakní. Jako šperk je ametyst oblíbený už po staletí.

 

Dobové zmínky dokonce ukazují, že starověcí vládci Egypta jej nosili velice často. Největší naleziště je asi v severní části Afriky, Indie a nebo Brazílie. Ani česká naleziště nejsou pozadu. Největší naleziště je v okolí Krušných hor a v Českém ráji. Šperky z ametystu z dob českého království byly objeveny i na hradě Karlštejn.

Jako nejzajímavější se zdá být v provedení náušnic nebo prstýnku. Stříbrné orámování nebo staroměděný kroužek, do něhož je ametyst vsazen, si zamiluje nejedna žena. Neobvyklé tvary a provedení, to všechno naleznete na našich stránkách.

Co se týče kvalitnosti a nositelnosti náušnic, je ametyst velice žádaný kamínek, hlavně díky svojí krásně fialkové barvě a příjemné ceně. Naše nabídka je plná nádherných náušnic i jiných šperků, které udělají radost každé ženě. Nejenom Vánoce, ale i narozeniny či svátek jsou vhodné pro obdarování tímto krásný šperkem. Šperk se hodí pro všechny typy žen, takže se ho opravdu nebojte koupit své ženě, která bude příjemně potěšena. Jestliže nevíte co k němu obléci, neváhejte použít nevšední kombinace. Mějte však na paměti, že někdy méně znamená více. V kombinaci s černou, bílou nebo béžovou nikdy nešlápnete vedle. Pro zvýraznění prstýnku z ametystu zvolte jemnější lakování na nehty.

Většina našich stříbrných šperků je speciálně ošetřena tzv. rhodiovanou metodou. Ta vám zaručí dlouhodobé používání šperku, bez toho, aniž by zčernal či se jinak poškodil. Pro alergiky máme také dobrou zprávu. Šperky jsou antialergenní a nezpůsobují vyrážku ani nepříjemné pálení. Snadné, ale zároveň pevné zapínání potěší každou ženu.

Neváhejte a vyberte si svůj nevšední šperk ještě dnes v kategorii AMETYST.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.