Šperky z vltavínů

Z vltavínů se vyrábějí překrásné šperky. Vltavín má pistáciovou až olivově zelenou barvu. Tento průhledný až průsvitný „kámen“ není minerálem, jak se mnozí domnívají. Ve skutečnosti je vltavín vlastně přírodní sklo.

Jiným výrazem pro vltavín je moldavit, což je odvozeno z německého názvu Vltavy (Moldau).
Vltavíny jsou obestřeny tajemstvím, protože jejich teorie vzniku nebyla dosud tak zcela objasněna. Zřejmě nejpravděpodobnější je impaktně – tektonická teorie, podle níž vznikly tektity přetavením pozemských hornin po dopadu velkého meteoritu, a vymrštěním této taveniny do velké vzdálenosti. Mělo se tak stát údajně před zhruba 15 miliony lety. Vltavíny jsou velmi vzácné a omezeně se vyskytují v jižních Čechách a na jižní Moravě. Báječné šperky s vltavíny koupíte za skvělé ceny v internetovém klenotnictví SperkyProZeny.cz
 
ŠPERKY S VLTAVÍNY VYBÍREJTE A NAKUPUJTE ZDE: VLTAVÍNY

 

Využití vltavínů ve šperkařství

K využití vltavínů ve šperkařství nabádá jejich skvostná zelená barva a v případě neopracovanýchvltavínů také jejich originální povrchová skulptace.

Jak se vyrábějí šperky z vltavínů? Nejčastěji se ponechává vltavín ve svém přírodním stavu, protože je i takto nesmírně zajímavý. Vltavín má zvláštní tvar a bohatě strukturovaný povrch. Přívěsky ináušnice s vltavíny v přírodním neopracovaném stavu jsou tedy velmi krásné. Pokud se vltavín nějak opracovává, brousí se do fasetovaných tvarů.
Jestliže jste milovníkem všeho originálního, není pro Vás žádný ideálnější „drahý kámen“, než právěvltavín! Vltavín je atraktivní díky své originalitě a tajemném původu.


Kde koupit šperky s vltavíny

Překrásné šperky, zejména přívěsky a náušnice, ale též náhrdelníky z vltavínu (jak vybroušené, tak i přírodní) si můžete prohlédnout i přímo zakoupit v internetovém obchodě SperkyProZeny.cz v kategorii vltavín.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.