Šperky z růženínu

Růženín je varietou křemene a to varietou růžovou. Barva růženínu jej přímo předurčuje k vybroušení a zasazení do něžných šperků darovaných z lásky. Každé jemné ženě se šperky s něžným růženínem určitě zalíbí.

Kámen růženín - zamilovaný šperkový polodrahokam

Darujete-li ženě náušnice, náhrdelník, náramek či jen přívěsek z růženínu, neuděláte jistě chybu. Klasickým dárkem pro ženu z lásky je růženínový přívěsek ve tvaru malého srdce. Obdarovaná něžná bytost nebude ani chvíli pochybovat o tom, co k ní cítíte.

Odkud růženín pochází?

Největší a nejbohatší naleziště růženínu se nacházejí v brazilském státě Minas Gerais. Velmi vzácné a sběratelsky ceněné jsou růženíny vytvářející krystaly. Většina růženínů se nachází spíše v kusové formě bez zjevných krystalů. U nás jej lze při troše štěstí najít například na písecku.

Náušnice s růženínem

Růženín je odrůda křemene, což je nejrozšířenější minerál na světě. Dle svého názvu je růženín růžový až lehce průsvitný. Něžnou růžovou barvu způsobuje přítomnost manganu, železa nebo titanu. Tento kámen působí neuvěřitelně čistě a romanticky. Pokud milujete růžovou barvu, ráda se do této barvy oblékáte, pak náušnice růženín budou tím pravým doplňkem pro vás. V současné době se růženín příliš nebrousí, neboť obsahuje velké množství nečistot a úlomků. Ve šperkařství je ale velmi oblíbeným nerostem, ze kterého se vyrábí opravdu překrásné šperky.

Náušnice s růženínem budou ideálním dárkem z lásky pro každou ženu. Pokud si lámete hlavu nad tím, jak potěšit partnerku k příležitosti výročí, Valentýna nebo narozenin, pak zvolte právě náušnice růženín, které působí nesmírně romanticky a láskyplně. Jemná růžová barva jen podtrhne krásu vaší partnerky, kámen není výrazný, přesto vypadá neobyčejně, zejména v kombinaci se stříbrem nebo zlatem. Růženín na nás má stejný vliv, jako láska. Pokud si vezeme šperky s tímto kamenem, budeme si připadat jinak, jako bychom se vznášeli. Zamilujte si tento kámen, se kterým uděláte mnoho parády. Vhodný na běžné nošení. Nejvíce se hodí v letních dnech.

Náušnice s růženínem jsou ideální variantou pro něžné dívky. Největší radost udělají ty, které budou darované z lásky. Ale stejně tak můžete darovat náušnice růženín své kamarádce nebo mamince a bude mít neméně velkou radost. Růženín je zkrátka symbolem lásky, vzbuzuje v nás mateřské city, něhu, přátelství a nesobeckost. Nádherný kámen, který ozdobí každého.

"Bratranci" růženínu

Ostatní barevné variety křemene jsou pro růženín vlastně takovými bratranci. Které polodrahokamy to jsou? Na prvním místě určitě čirý křišťál. Křišťál i šperky s křišťály svoji čirou čistotou evokuje podobné emoce jako něžný růžový růženín.

Dalším velice známým bratrancem růženínu je fialový ametyst. Také s ametystem zasazeným v náušnicích, náramcích, náhrdelnících, brožích či třeba přívěscích se velice často setkáváme.

Záhněda je hnědou odrůdou křemene, která je ve šperkařství rovněž velice často používána a díky tomu je i laikům poměrně dobře známa. Může nybývat široké škály odstínů hnědé, od velice světlonké, připomínající spíše nedokonale čirý křišťál, až po velice tmavou barvu. Správná záhněda je vždy průsvitná. Existuje i neprůsvitná forma prakticky černého křemene, která se nazývá morion.

Žlutým polodrahokamem patřícím také do rodiny křemenů je citrín. Citrín je vysoce ceněný, je vzácnější, než ostatní členové rodiny a obvykle bývá nejdražší.

V neposlední řadě musíme zmínit také zelený aventurin, nebo avanturín, jak jej nazývají někteří autoři. A protože rodina křemenů je neobvykle veliká, zmíníme již jen názvem ostatní členy, kteří jsou známi jako šperkové polodrahokamy či drahé kameny: oranžový karneol, černý onyx, heliotrop, sardonyx, různobarevné acháty či jaspisy, chalcedon či tygří a sokolí oko, tmavě zelený chryzopras a červený "jahodový" křemen.

Kde koupit šperky z růženínu?

Šperky z růženínu, ale též šperky s více než padesáti jinými kameny, minerály, polodrahokamy a drahokamy levně pořídíte zde v eshopu SperkyProZeny.cz Vybrat si můžete též populární šperky s kameny podle zvěrokruhu.

Související zboží

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.