Šperky z obsidiánu

Název kamene obsidiánu je tajemný stejně jako vše kolem něj. Již samotný vznik se liší od většiny kamenů používaných v klenotnictví. Jde o vyvřelou sopečnou lávu, která rychlým zchlazením a ztuhnutím získává konečnou podobu, kterou rovněž můžete znát jako sopečné sklo.

Typická černá barva šperků z obsidiánu

Šperky z obsidiánu jsou naprosto charakteristické svou tmavou mnohdy úplně černou barvou. A proto mohou šperky z obsidiánu působit tajemně a nedostupně. Přesto všechno se černá barva hodí ke všemu a tak i šperky z obsidiánu budou ladit s každým vaším oblečením.

Druhy obsidiánových šperků

Šperky z obsidiánu se pyšní krásným leskem a černá barva dokáže doslova přitáhnout všechny pohledy. Přívěsky z obsidiánu lichotí slavnostnějším róbám, stejně jako podtrhnou vzhled obyčejných džínů s tričkem. Pokud chcete zvýraznit jeho temně černou barvu, zvolte světlejší kousky, které mu dají možnost vyniknout. Náramky a náhrdelníky z vás udělají záhadnou a tajemnou dámu. Šperky z obsidiánu jsou velice elegantní a vyzařuje z nich přitažlivost. Ani šperky z obsidiánu nemusí být jednotvárně černé. Koho černá nudí, může si zakoupit například vločkový obsidián. Díky krystobalitu a působení vody obsahuje vločkový obsidián světlé místa připomínající tečky. Dalo by se říct, že vypadají jako dalmatin. Pod tímto názvem najdete náramky nebo náhrdelníky, které jsou vyrobeny z vločkového obsidiánu a určitě působí mnohem veselejším dojmem.

Jak se starat o šperky s obsidiánem

Protože ve své podstatě jsou šperky s obsidiánem přírodní sopečné sklo, je potřeba s nimi zacházet jako s křehkou a vzácnou věcí, aby nedošlo k jejich poškození. Nechte mezi své doplňky vplout i černou barvu v podobě obsidiánu a staňte se na chvíli tajemnou, svůdnou a elegantní dámou.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.