Šperky z křišťálu

Křišťál je znám již od období neolitu, což je 12. tisíciletí před naším letopočtem. Během starověkého Říma byl křišťál dopravován na trh z Alp a jeho název byl „zkamenělý led“. Východní národy prosazovaly, že je křišťál kámen trpělivosti a dokonalosti. Dokonce Tibeťané jej začali používat jaké zázračný lék na rány.

Postupně se z něj začaly brousit takzvané magické křišťálové koule, jak je dnes můžeme znát z pohádek. Svět obletěly mýty, že když budete pít z křišťálové číše, budete ochráněni před bolestí zubů. Tato odrůda křemene si však našla své místo i v Buddhismu, přičemž se v této národnosti řadí mezi sedm drahocenností.

 

Šperky z křišťálu s nádechem luxusu

Pod šperky si představíme cokoliv, náramky, náhrdelníky, prsteny či náušnice. Avšak nikdo při pohledu na křišťálové šperky si neopomene poznámku, že mají skutečně luxusní podklad. Žádná žena neopovrhne náhrdelníkem zdobeným křišťálem. Prodej náhrdelníků se velmi rozšířil a Vy si můžete vybrat potěšení nejen pro sebe, ale i pro své blízké. Náhrdelníky mohou být zdobeny decentní slzičkou. Populárnosti nabírá i prodej náramků, které dokonale ladí nejen k večerním šatům, ale i ke kostýmku na pracovní schůzku. Ale otázkou zůstává, kde koupit náramky? Na internetu existuje celá řada internetových obchodů věnující se křišťálovým šperkům, u nichž o luxus není nouze.

 

Křišťál jako symbol rovnováhy

Křišťál Vás dokáže nejen zdobit, ale v minulosti znamenal mnohem více než „pouhý“ šperk. Prodej náušnic a náhrdelníků se rozšířil až v posledních desetiletích, ale v minulosti hrál křišťál v životě lidí jinou roli. Čirý a průsvitný křišťál byl považován zejména za symbol rovnováhy a čistoty, byl tedy nejprve prodáván jako talisman přinášející štěstí. V Rusku se předměty vyrobené z křišťálu cenily poměrně vysoko. V moskevském Kremlu ve zbrojnici je uschován křišťálový samovar, který byl vybroušen z jednoho kusu křišťálu. Vyberte si sami, kde koupit šperky. Avšak dbejte vždy na kvalitu.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.