Šperky s tygřím okem

Šperky se zlatohnědým třptivým minerálem tygří oko se výborně hodí pro každou příležitost. Drahý kámen tygří oko se většinou nefasetuje, pouze brousí a leští do tvarů muglí a potom se zasazuje do šperků. Případně se do šperků vsazují ohlazené a oleštěné drobné kamínky tygřího oka nepravidelných tvarů.

Jaké šperky s tygřím okem vybrat

Zajímavostí je, že tygří oko prý nosívali u sebe římští vojáci, které měl tento drahý kámen chránit během bitvy a dodávat jim sebevědomí. Nosili jej jako talisman, většinou si nechávali do kamene vyrýt či vyřezat různé náboženské symboly.

Dnes můžeme vybírat šperky s tygřím okem i jinak, než jen podle jeho domnělých schopností ochraňovat svého nositele, či mu dokonce dodávat sebevědomí, motivaci a povzbuzení. Faktem je, že šperky vybíráme zejména podle vzhledu a podle toho, jak ladí s oblečením, barvou vlasů a očí, či s typem pleti. Vybírat můžete náušnice, náhrdelníky či přívěsky s tímto minerálem.

Stříbrné šperky s tygřím okem

Najdete u nás například stříbrné šperky s tygřím okem v kvalitním provedení, stříbro je rhodiováno. Stříbrné šperky jsou vyrobeny českým zlatníkem kontrolovaným puncovním úřadem. Nabízíme jak samostatné stříbrné náušnice či samostatné stříbrné přívěsky s minerálem tygří oko, tak kompletní soupravy stříbrných šperků s tygřím okem.

Originální umělecké šperky s tygřím okem

Tygří oko se velmi pěkně hodí i pro výrobu originálních uměleckých šperků, které najdete také v naší nabídce. Nabídku často obměňujeme a doplňujeme, neboť každý tento šperk je umělecký autorský originál. Existuje vždy jen jeden kus, či v případě náušnic jeden pár.

Šperky s tygřím okem na prodej najdete v kategorii TYGŘÍ OKO

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.