Šperky s opály

Opály jsou drahé kameny, které brousí a zasazují do prstenů, náušnic, přívěsků i náhrdelníků. Nejznámější jsou takzvané drahé opály z Austrálie. Pro šperkařské účely se však používají i etiopský opál, ohnivý opál z Mexika, růžový andský opál z Peru, či dokonce dřevité a keříčkové opály nacházející se i v České republice.

Tradiční šperky s opály

Šperky s opály mají v našich zemích větší tradici, než většina lidí sluší. Již dávno před nalezením ložisk drahých opálů v Austrálii se kvalitní šperkové drahé opály těžily na východním Slovensku. Tato východoslovenská ložiska jsou dnes již vytěžena a polozapomenuta. Na tradici šperků s opály dnes navazujeme díky opálům z dovozu, díky němuž lze i dnes pořídit slušivé šperky s opály pro ženy.

Šperky s australskými drahými opály

V Austrálii se těží krásné drahé opály, které se vyváží do celého světa. Jsou oblíbené pro svoji barevnost a lesk. Opály na světle mění barvy podle úhlu dopadu světla. Základními barvami, které v australském drahém opálu najdete jsou modrá a červená. Šperky s australskými drahými opály koupíte i u nás v kategorii OPÁL.

Šperky s růžovými opály

Růžové opály se nachází v jihoamerických Andách. Brousí se obvykle do hladkých muglí jednodudchých tvarů a následně zasazují do ušlechtilých kovů. Tak vznikají něžné šperky s růžovými opály.

Šperky s dalšími druhy opálů

Kromě drahých opálů a růžových opálů u nás můžete pořídit šperky i s jinými druhy opálů. Základní barvou, které obecné opály mají bývá bílá. Ta bývá doplněna příměsemi jiných prvků, které vytvářejí v opálu obrazce připomínající keříčky, dendrity. Odtud jejich název keříčkové či dendritické opály.

 

Chcete-li se podívat na šperky s opály, které jsou aktuálně v nabídce, prohlédněte si kategorii OPÁL.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.