Šperky s kameny znamení Raka

Kameny, které se obvykle přiřazují k astrologickému znamení Raka mívají nejčastěji barvu zelenou, růžovou až červenou, či bílou. Může se jednat i o kombinaci těchto barev. Lidé narození ve znamení Raka, tedy v období 22.6. - 22.7., často vyhledávají tyto kameny jako talisman. Víte však, že jako dárek pro ženu můžete sehnat i krásné šperky s kameny podle znamení? A nemusejí být zrovna drahé. Pojďme se podívat konkrétně na šperky s kameny znamení Raka.

Znamení Rak

Znamení Raka "vládne" obloze v období 22.června až 22.července. Lidé, kteří se v tomto znamení narodili bývají prý velmi citliví až zasnění. Pokud chcete tedy vybrat šperk pro ženu narozenou ve znamení Raka, vybírejte citem. Níže si povíme, které přírodní drahé kameny se ke znamení Raka přiřazují a jaké šperky se z nich případně vyrábí.

Kameny pro znamení Raka

Barva kamenů přiřazených ke znamení Raka bývá zelená, červená, růžová či bílá, jak jsme již uvedli výše. Rozdělme si je tedy podle těchto barev.

Zelené kameny znamení Raka

Nejdražším zástupcem skupiny zelených kamenů je drahokam smaragd. Nádherné smaragdy jsou známé právě svojí temně zelenou barvou. Komplet sestavený z náušnic se smaragdy a smaragdového náhrdelníku se bude líbit každé ženě, cena však bude odpovídat ceně smaragdů. Levněji lze sehnat například jen ohlazený světlezelený smaragd zavěšený na stříbrném očku jako talisman pro štěstí. Takový přívěsek se smaragdem seženete poměrně levně.

Aventurin je dalším zeleným kamenem. Ten patří do skupiny křemenů. Používá se pro něj i další podobný název, a to avanturin. Avanturin není průsvitný a obvykle se brousí do tvaru muglí, ať už oválných či kulatých a zasazuje se do náušnic či přívěsků. Šperky se svěže zelenými aventuriny vypadají také skvěle.

Nefrit a jadeit jsou dva zelené kameny oblíbené zejména v zemích, kde leží jejich největší naleziště, tedy v Rusku a v Číně. V těchto zemích jsou již po tisíciletí těženy a považovány za národní poklady. Tradičně se používaly k výzdobě chrámů, výrobě domácích bůžků či právě šperků.

Turmalín je drahý kámen mnoha barev. Jeho zelená varieta se nazývá Verdelit a přiřazuje se též k astrologickému znamení Raka. Tmavě zelený turmalín verdelit bývá průsvitný, velmi dobře se brousí do faset a používá se například k výrobě překrásných náhrdelníků.

Růžové a červené kameny znamení Raka

Rodochrozit je drahý kámen vyznačující se romanticky růžovou barvou, která může být doplněna bílými a tmavými proužky. Romantické ženy jistě šperky s rodochrozity nadchnou.

Korál není kamenem v pravém slova smyslu, přesto se často mezi drahé kameny zařazuje. Červený korál se po staletí zpracovává a využívá pro výrobu šperků stejně jako kameny. Šperky s červenými korály, jako náhrdelníky či náušnice, ale i obyčejnější přívěsky, jsou i dnes velice vyhledávané.

Drahokam rubín znají snad všichni. Jedná se o drahý kámen, který nabývá barevných odstínů od tmavší růžové přes jasně červenou až po rudou barvu. Jeho broušení, fasetování a zasazování do šperků je také velice známé. Snad tedy jen připomeneme, že ani šperky s rubíny nemusejí být cenově nedostupné. Posuďte sami.

Karneol je drahý kámen obvykle oranžové barvy. Zde je jakási příbuznost s červenými kameny, neboť oranžová je kombinací červené a žluté. I karneol se přiřazuje znamení Raka. Šperky s karneolem jsou neokázalé a též velice oblíbené.

Jaspis je kámen mnoha barev. Nejznámější z nich je červený jaspis. Jaspis nevytváří okem viditelné krystaly a často se používá k broušení a dalšímu zpracování. Koupit můžete například náramky, přívěsky či náhrdelníky s červenými jaspisy.

Bílé kameny znamení Raka

Co si představíte pod názvem Měsíční kámen? Jedná se o druh aduláru, který je bílý a "hází" modré odlesky, stejně jako měsíc na noční obloze. Odtud název měsíční kámen. Bývá někdy také označován jako "ženský kámen". To bychom však již zabrousili do sféry lidových léčitelů, podle kterých právě Měsíční kámen pomáhá řešit ženské zdravotní problémy. Pravdou je, že přívěsky a náušnice s měsíčním kamenem jsou poměrně vyhledávané. Zda v tom větší roli hraje jejich krása či jejich pověst, to těžko posoudit. Asi od obojího trochu.

Perly se pro způsob zpracování často řadí k drahým kamenům, ačkoli jsou na rozdíl od kamenů, původu organického. Jediným využitím perel je výroba náhrdelníků, přívěsků a náušnic. Nejlepší přírodní perly pocházející z volného moře bývají často i předmětem investic, to bychom ale hovořili až o sedmimístných cifrách za jednu perlu. My se na našem trhu obyčejně setkáváme s perlami sladkovodními a kultivovanými, tedy vypěstovanými na farmách u pobřeží. Jsou také krásné a jejich cena je přiměřená, aby zůstaly cenově dostupné pro běžné smrtelníky. Zajímavostí je, že ačkoli perly nejsou kameny, přesto bývají zařazeny mezi kameny pro znamení Raka.

Zde najdete i další kameny podle znamení.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.