Šperky s kameny znamení Lva

Sebevědomí, ctižádost a kreativita bývají hlavními pozitivními vlastnostmi Lvů. Ke znamení Lva bývají přiřazovány kameny žluté, zelené či červené až rudé barvy. Víte které kameny to jsou konkrétně? Čtěte dál.

Kameny znamení Lva

Lev je silné zvíře, král zvířat a kameny, které jsou k němu astrologicky přiřazovány tohoto krále připomínají. V první řadě jsou to žluté kameny, ale podíváme se postupně na všechny kameny znamení Lva. Pro úplnost dodejme, že znamení Lev patří období 23.7. - 23.8.

Žluté kameny znamení Lva a šperky

Čistě zářivě žlutých kamenů není v přírodě mnoho, ale jsou i kameny hnědožluté či jiné barvy s příměsí žluté. Všechny dále zmíněné kameny bývají využívány ve šperkařství a kliknutím na podtržený název kamene se dostanete na stránku s nabídkou šperků s právě zmiňovaným kamenem. Vyzkoušejte to. Ke znamení Lev se řadí zejména lesklý žlutý polodrahokam citrín, velmi dobře známý žlutý až oranžový či červený jantar, či třeba hnědožlutý kámen tygří oko. Existuje i žlutá varieta granátu, kterou je polodrahokam grosulár a i tento granát ke znamení Lva patří.

Červené kameny znamení Lva a šperky

Nádherně červený český granát též patří znamení Lva. Kromě českého granátu však existují i další červené či červenohnědé granáty, které se hojně brousí a zasazují do šperků. I tyto další granáty ke znamení Lva patří. Červený až rudý drahokam rubín zná snad každý. Méně známý je polodrahokam sluneční kámen, který je mineralogicky živcem červenými až žlutými příměsemi. Svým vzhledem opravdu trochu připomíná Slunce. I tyto dva drahé kameny ke Lvu řadíme.

Zelené kameny znamení Lva a šperky

Mezi zelenými kameny najdeme dva hlavní, které se sem řadí. Prvním z nich je známý a tradiční drahokam smaragd. Druhým je svěže zelený olivín.

Bonusový kámen znamení Lva

Lev bývá přitahován i dalším minerálem, který nemá žádnou z výše uvedených barev. Ve skutečnosti tento kámen nemá vůbec žádnou barvu. Jedná se totiž o čirou varietu křemene, čili křišťál

 

Chcete se podívat, s jakými kameny si spojujeme i další znamení zvěrokruhu? Odpověď hledejte na stránce kameny podle znamení.

 

 

 

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.