Smaragdy

Smaragdy jsou již od starověku vysoce ceněnými drahokamy. Byly prý nejoblíbenějšími kameny egyptské královny Kleopatry. A není vůbec divu. Jejich čarokrásná hluboká zelená barva je skutečně úchvatná. Společně s průsvitností a leskem dodává smaragdům jejich výjimečnost a určuje jejich cenu.

Většina smaragdů, které se objevují na trhu, pochopitelně nedosahuje nejvyšších drahokamových kvalit. Přesto se jedná o překrásné vzácné kameny, které si označení drahokamy bezesporu zaslouží. I neprůhledný zelený krystal smaragdu je nádherný. Jen jeho příslušnost k této drahokamové zelené odrůdě berylu z něj dělá cosi výjimečného. Smaragdů, stejně jako ostatních drahokamů, není mnoho. V současné době se největší ložiska nacházejí v Kolumbii a v Rusku.
 
VYBÍRAT A NAKUPOVAT MŮŽETE ZDE: SMARAGDOVÉ ŠPERKY
 
Smaragd je skutečně velice známým drahokamem. Mezi laiky samozřejmě občas panuje nejistota v určování drahokamů. Úsměvná je například scéna z amerického filmu Honba za diamantem, kde hlavní hrdina v napjaté situaci drží v ruce nikoli čirý diamant, ale zelený drahokam. Děj se odehrává v Kolumbii a tak se přímo nabízí vysvětlení. Američtí filmaři se zkrátka více soustředili na děj, efekty a akci a do záběrů použili raději překrásný zelený kámen (smaragd), nežli čirý diamant, který by na plátnech kin zdaleka tak nevynikl.


Šperky se smaragdy

Smaragdy se řadí k nejkrásnějším drahokamům, neboť se vyznačují svou magicky zelenou barvou. Jeho barva je nádherně sytě zelená a považuje se v říši drahokamů za ojedinělou. Díky průzračnosti a vysokému lesku vypadají naprosto úchvatně. Stejně tak nádherně působí i smaragdový šperk. Historie tohoto kamene sahá až do dalekého Egypta a jsou už odedávna vysoce ceněnými kameny, které představují symbol luxusu a krásy. Není divu, že právě smaragdy patřily mezi nejoblíbenější kameny vládců a panovníků. Nejvíce se cení právě sytě zelený odstín, který má lehký nádech do modra, který se nejčastěji používá pro smaragdový šperk.
Pro smaragd jsou charakteristické drobné prasklinky, které jsou považovány jako přirozený charakteristický jev kamene a také jsou jasným důkazem o jeho původu. Také ale ovlivňují odolnost kamene a je proto potřeba s ním zacházet opatrně. Aby smaragdový šperk vypadal co nejlépe, s ohledem na jeho odolnost, se používá speciální způsob výbrusu. Tento speciální brus dá vyniknout překrásné smaragdové barvě.
Smaragdový šperk sluší každé ženě a je opravdovou chloubou. Nádherné šperky, které vás doslova rozzáří. Smaragdy se obklopovala i překrásná Kleopatra. Dopřejte si i vy špetku luxusu, kterýsmaragdový šperk přináší a to za velmi přijatelné ceny, které jsou dostupné pro každého. Vybírat můžete z mnoha druhů náušnic, přívěsků nebo náhrdelníků. Díky magické zelené barvě jsou šperky velmi výrazné a vězte, že budete s nimi k nepřehlédnutí. Ty nejkrásnější šperky patří ke každé ženě, která chce být krásná. Sledujte webové stránky sperkyprozeny.cz a zvolte si takový, který se vám bude nejvíce líbit.


Smaragdy a jejich použití - šperky, náušnice, prsteny

Snad každá žena někdy zatoužila nosit šperky s pravými smaragdy. A většina žen si tento sen nikdy nesplní. Je to však zbytečné. Stříbrné náušnice, prsteny či náhrdelníky s průsvitnými zelenými smaragdy lze koupit za ceny přístupné naprosto každému. Stačí se spokojit s tím, že místo bílého zlata budou zasazeny ve stříbře. A namísto věhlasných zlatníků, kteří draze prodávají zejména svoji perfektní řemeslnou práci je třeba hledat tyto šperky u obchodníků s drahými a vzácnými kameny.Smaragdový náhrdelník v ceně okolo 5000 korun, či překrásné náušnice pod 1000 korun lze bez problémů sehnat. Stačí mít oči otevřené a vědět, co chci. Vhodným internetovým obchodem, kde lze něco takového sehnat je eshop www.SperkyProZeny.cz

Související zboží

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.