Safírové šperky

Safíry spolu s rubíny jsou šperkovými odrůdami korundu. Zatímco rubíny jsou červené až rudé, safíry nabývají více barev. Safíry mohou být modré, žluté či dokonce bílé až téměř čiré. Nejdražší jsou safíry průsvitné.

Drahokam safír se používá ve šperkařství od dob, kdy lidé vůbec začali kameny do svých ozdob zasazovat. Je to také proto, že největší naležiště leží v Asii, kde již pradávno existovaly velice rozvinuté civilizace a kvetl obchod. Vzpomeňme na skvěle zpracovaný seriál Marco Polo, ve kterém se tento italský cesotvatel dostal až ke dvoru mongolského vládce Čingischána. Safíry byly u tamějších boháčů velmi oblíbené a byly vysoce ceněny. Dalším znakem, který safír předurčuje pro použití ve špercích je jeho tvrdost, houževnatost a odolnost.

 

Nakupujte za fantastické ceny přímo od českého výrobce zde: zlaté šperky se safíry 

nebo zde zlaté šperky s růžovými safíry

 

Šperky se safírem

Pro svoje krásné barvy, leska odolnost jsou safíry velmi oblíbené. Modrý safír je považován za symbol věrnosti a proto bývá často vsazován do snubních prstenů. Prsten s modrým safírem sluší stejně pěkně ženě i muži.

Dnes není problémem sehnat safíry klasických barev, zejména modré či žluté, které jsou vsazeny do prstenů, náramků, náušnic, přívěsků, či zakoupit dokonce celý safírový náhrdelník. S vyšší kvalitou kamenů samozřejmě stoupá cena šperku se safírem. A tak nejlevnější jsou neprůhledné safíry a naopak nejdražší jsou safíry průsvitné.

Safírový náhrdelník

Safír se řadí do skupiny drahých kamenů, které se nazývají korund. Do této skupiny se řadí společně s rubínem a představují nádherný nerost, který je hojně využíván ve šperkařství. Safírový náhrdelník je přímo okouzlující a bude slušet každé ženě. Jeho barva je nejčastěji modrá, v podobě chrpy, ale přesto se safír vyskytuje v duhovém barevném spektru, vyjma červené, neboť to je barva rubínu. Safíry tak mohou být opravdu rozmanité, žluté, zelenkavé, fialové i jiné. Tyto odstíny jsou způsobeny inkluzí titanu, železa nebo chromu.

Safír se velmi často brousí a je v klenotnictví nesmírně oblíbený, mnoho šperků ze safíru najdete na sperkyprozeny.cz. Například i překrásný safírový náhrdelník, který vypadá velmi jemně a romanticky. Může být v klasické modré barvě nebo v různobarevné škále. Drobné korálky broušeného safíru vás naprosto okouzlí a také vám budou velmi slušet. Safírový náhrdelník si můžete vzít kdykoliv a kamkoliv, vždy vás rozzáří a budete mít šperk, který je originální. Neboť každý kámen, který stvořila příroda je originál. Hojně se používají drobné safírové korálky, které působí něžně a krásně. Každá žena, která tento náhrdelník spatří, z něho bude uchvácena.

Safíry bývají ve tvaru krystalu matné, teprve po vyleštění se jakoby rozzáří a dostávají svou výraznou brilanci. Safírový náhrdelník nemusíte nijak zvlášť ošetřovat ani chránit před poškozením. Safíry jsou velmi tvrdé kameny a tudíž i odolné. Stačí jej pouze opláchnout vlažnou vodou a nejlépe co nejčastěji nosit. Safírový náhrdelník dá vyniknout vaší kráse a přirozenosti.

 

Nakupujte za fantastické ceny přímo od českého výrobce zde: zlaté šperky se safíry 

nebo zde zlaté šperky s růžovými safíry

 

Kde koupit šperky se safíry

Pro mnoho lidí je specializované zlatnictví jasnou první volbou. Skvělý zlatník vždy představuje záruku kvality. Zlatníci si však téměř vždy vysoce cení svoji řemeslnou práci a ceny šperků ženou do astronomických výšin. Pro ty z nás, kteří neoplývají milióny na kontech znamená koupit šperky se safíry ve zlatnictví téměř vždy vysoce nákladný "špás". Existují však také obchodníci specializovaní přímo na obchod s drahými kameny. Díky svojí specializaci mají často pro své zákazníky na výběr mnohem širší sotiment drahých kamenů. Zákazníci tedy mají možnost si vybrat opravdu ten "svůj" kámen, který je osloví. Příkladem takového obchodu je internetové klenotnictví SperkyProZeny.cz.

 

Nakupujte za fantastické ceny přímo od českého výrobce zde: zlaté šperky se safíry 

nebo zde zlaté šperky s růžovými safíry

 

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.