Rubínové šperky

Barva holubí krve. S títmo termínem se setkáte při popisování prakticky těch nejkvalitnějších a nejvíce ceněných drahých rubínů. Ovšem odstínů červené barvy, kterých drahokam rubín nabývá, je celá škála. Od sytě růžové, přes červenou až po temně rudou. Se všemi těmito odstíny se setkáte také při koupi náušnic, přívěsků, náhrdelníků, náramků, broží či prstenů s rubíny. Obvykle nepůjde o žádnou lacinou "legraci". Vždyť rubín je ceněným drahokamem již po několik tisíciletí.

Rubín je červeným příbuzným safíru

Ano, je to tak. Rubín a safír jsou příbuznými z rodu korundů. Oba tyto drahé kameny jsou odrůdami korundu. Pro laika nemineraloga naprosto stačí barevné rozlišení obou drahokamů. Safír mívá barvy různé, z nich nejznámější je barva modrá a žlutá, zatímco rubín je jen a jen červený. I v rámci červené barvy je však celá škála odstínů, které dodávají rubínům jejich výjimečnost.

 

Šperky s rubíny

I pro školené oko laika je rubín nezaměnitelný, výjimečný. Ačkoliv červených kamenů je více, rubín je něco extra. Rubínové šperky jsou srdeční záležitost. Velice pěkně vypadá rubín zasazený do náušnic, prstenů, náramků, náhrdelníků či broží pro ženy, ale i šperky pro muže mohou být zdobeny rubíny a nebudou v žádném případě vypadat zženštile. Budou vypovídat spíše o vytříbeném vkusu svého majitele.

 

Cestovatel Marco Polo a rubíny

Známý Marco Polo se na svých cestách po Asii, odkud většina rubínů pochází setkával s mnoha obchodníky. Mezi ostatním zbožím, naloženým na koních či velbloudech, vynikaly drahé kameny. Ty však nebývaly naložen v obrovskcýh pytlech na zádech velbloudů, mezků, mul, soumarů a koní. Drahé kameny a mezi nimi zejména rubíny či safíry nosívali obchodníci v malém koženém váčku neustále při sobě a často tento malý váček představoval a obsahoval větší bohatství, nežli celý zbylý obrovský náklad. Kdo četl knihu, viděl film nebo seriál, jistě si vzpomene.

 

Náušnice s rubíny

Rubín je překrásná odrůda minerálu, která má svou charakteristickou rudou barvu. Je to velmi odolný a hned po diamantu nejtvrdší nerost. Rubín se vyskytuje nejčastěji v podobě krystalů. Barva rubínu bývá světle až sytě červená, někdy může být i hnědavý s fialovými odstíny, které jsou dány příměsí železa. Rubín je nádherný kámen, který přímo vybízí k výrobě šperků. Darujte ženě překrásné náušnice s rubíny, které ozdobí její tvář a doslova ji rozzáří. Bude to velmi cenný dárek, neboť rubín se řadí mezi nejdražší drahokamy, které se někdy vyrovnají i diamantům.

Krystalu rubínu bývají matné, teprve až po zpracování se objevuje jejich zářivý lesk, který je typický pro nádherné rubínové náušnice, které si můžete pořídit v obchodu sperkyprozeny.cz za velmi příjemné ceny. Rubíny se vyznačují svou brilancí a originalitou. Chcete-li mít šperk, který nikdo jiný nemá, pak využívejte bohatství nerostů, neboť každý kámen je originál.

Některé rubíny mohou vytvářet i velmi zvláštní optické efekty, mezi takové patří i takzvaný hvězdový rubín, který je zvláštní tím, že když na něho dopadne paprsek slunce, vytvoří leskem obraz šesticípé hvězdy. Rubínové náušnice tak budou působit nesmírně luxusně a zaujmou každého, koho potkáte. Rubínové náušnice mohou mít mnoho podob, stejně jako tento nádherný kámen, který je přímo předurčen k výrobě těch nejkrásnějších šperků. Dopřejte si kousek luxusu a pořiďte si jedinečné rubínové náušnice. Budete v nich vypadat naprosto neodolatelně.

Ať již světlé či tmavé, červené broušené rubíny se vždy nádherně třpytí a svojí barvou přitahují pozornost. Slušivé rubínové náušnice bývají vyrobeny z drahých kovů - ze zlata, stříbra či platiny. ženy je rády osí a jako dárek pro ženu jasně hovoří o citech toho, kdo dává, k obdarované ženské bytosti:-)

 

Kde koupit rubínové šperky?

Originální rubínové šperky - náušnice, náhrdelníky i přívěsky - koupíte za skvělé ceny v internetovém obchodě www.SperkyProZeny.cz

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.