Přírodní křišťál

Křišťál je čirá, tedy bezbarvá odrůda minerálu křemene. Snad právě svojí čistotou přírodní křišťál tolik přitahuje naši pozornost. Je opředen řadou mýtů a legend, ale využívá se i ve šperkařství. Podívejme se na přírodní křišťál blíže.

Přírodní křišťál v legendách a mýtech

V dřívějších dobác lidé věřili, že křišťál je zkamenělý led. Alespoň u starých Římanů tomu tak bylo. Starověcí Japonci zase tvrdili, že křišťál vzešel z dechu bílého draka. Původní obyvatelé Austrálie Aboriginové používali přírodní křišťál při svých dešťových rituálech. Snad nejznámějším předmětem vyráběným z přírodního křišťálu je křišťálová koule, která prý pomáhala věštit budoucnost.

Přírodní křišťál v ezoterice a léčitelství

Léčitelé a lidé zabývající se ezoterikou považují přírodní křišťál za velice mocný kámen. Někteří jej nazývají univerzálním krystalem. Pomáhá prý usměrňovat energie a poskytuje svému majiteli jakousi psychickou ochranu. Také je to prý léčivý kámen. Ale mohou být kameny opravdu léčivé? Kdo ví?

Přírodní křišťál a šperk

Využití přírodního křišťálu při výrobě šperků je značné. Křišťály se řežou, brousí a leští do tvarů muglí, či se fasetují do krásných geometrických tvarů. Broušené a leštěné se pak křišťály zasazují do náušnic, přívěsků, prstenů, nebo se provrtají a navlékají do náhrdelníků.

Šperky s přírodními křišťály na prodej najdete v kategorii KŘIŠŤÁL

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.