Pravý křišťál

Co je to vlastně pravý křišťál? Setkáváme se s tím, že zejména v případě šperků s křišťály zákazníci občas tak trochu tápou. U nás v eshopu www.SperkyProZeny.cz je to jednoduché. Prodáváme šperky pouze s pravými přírodními kameny a nejinak je tomu i v případě křišťálu. Podívejme se ale na otázku co je to pravý křišťál blíže.

Pravý křišťál - který to je?

Necyklopedie říakjí, že křišťál je bezbarvá (čirá) odrůda křemene. Zkontrolovat si to můžetze například na wikipedii pod heslem křišťál.

Co je to pravý horský křišťál?

Ve snaze odlišit pravý přírodní křišťál od různých náhražek jasným názvem, přistoupili někteří sběratelé i obchodníci k označování pravého přírodního křišťálu jako "horský křišťál". Asi to nebylo úplně šťastné řešení, spíše to vneslo do názvosloví trochu zmatek. Pamatujte si tedy, že horský křišťál není žádný zvláštní druh kamene křišťálu. Horský křišťál je jen obchodní název pro pravý přírodní kámen křišťál. Šperky s přírodními křišťály najdete v našem eshopu v kategorii křišťál.

Náhražky pravého přírodního kamene křišťálu

Sháníte-li však šperky s křišťály, objevíte mimo pravých křišťálů na trhu i nabídku různých náhražek označených také pouze jako "křišťál". Nejznámější jsou asi "křišťály" Swarovski, které jsou ve skutečnosti jen broušenými sklíčky a aby se to pletlo ještě více, bývají tato broušená sklíčka označována jako "kameny Swarovski".

Podobně známý je "český křišťál", který je též jen překrásně broušeným sklem, nepoužívá se však snad ani ve šperkařství, jako spíše v jiných oborech.

Pokud jsou šperky označeny pouze anglickými názvy, můžete se u různobarevných sklíček setkat s označením "cz crystal".

Kde koupit šperky s pravými přírodními křišťály

Pokud máte zájem skutečně koupit pouze šperk s pravými přírodními křišťály, vyberte si obchod specializovaný na prodej pravých kamenů a minerálů. Není jich mnoho, ale stále přibývají nové. Jejich provozovatelé bývají většinou nadšenci či sběratelé minerálů a o kamenech vědí opravdu hodně. Ono totiž na takto úzce specializovaném sortimentu se zase tolik vydělat nedá, proto se mu velké obchody spíše vyhýbají a věnují se tomu spíše nadšenci. Přeci jenom i zákazníků poptávajících pravé přírodní kameny je skoro jako šafránu.

Na stránkách jednoho takového specializovaného internetového  obchodu www.SperkyProZeny.cz se právě nacházíte. Šperky jako jsou náušnice, náhrdelníky, prsteny či přívěsky s pravými přírodními křišťály najdete v kategorii křišťál.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.