Náušnice s pravými kameny

Znáte náušnice s pravými přirodními kameny? Kameny bývají opracovány tak, aby co nejlépe vynikla jejich přírodní krása. Mohou být fasetované, broušené, nebo jen ohlazené. Do náušnic se obvykle používají jen velmi malé, speciálně vybrané kameny. Mnoho žen nosí náušnice s pravými přírodními kameny mnohem raději, než jakékoli jiné náušnice. Pojďme se na náušnice s kameny podívat a odhalme, proč jsou tak oblíbené.

Náušnice s pravými přírodními kameny pro ženy

Náušnice s pravými kameny modré barvy

Které modré pravé přírodní kameny se zasazují do náušnic? Je to například blankytně modrý akvamarín, světlemodrý larimar, blyštivý bronzovo-modrý labradorit, filovo-modrý iolit, tmavomodrý safír, další tmavomodrý kámen lapis lazuli, ale také sodalit. Všechny tyto kameny zasazené do šperků najdete v internetovém klenotnictví SperkyProZen.cz. Než se podíváme na náušnice se zelenými kameny, připomeňme, že existují i kameny modrozelené barvy, jako je tyrkys a amazonit. Tyto modrozelené kameny se také používají do šperků, a to včetně náušnic.

Náušnice s pravými kameny zelené barvy

Typicky český zelený drahý kámen je vltavín. Vltavíny se nenacházejí nikde jinde na světě, jen v České republice. Ve světě jsou však vltavíny velmi dobře známé a žádané. Vltavíny jsou pravé české drahokamy. Vyrábějí se nejen přívěsky, ale i brože, náhrdelníky či náušnice se zelenými vltavíny. Dalšími zelenými kameny, které žen rády nosí zasazené v náušnicích jsou zelený fluorit, jadeit, malachit, prehnit, olivín, nefrit a serafinit. Snad nejznámější zelený drahokam je potom smaragd.

Náušnice s přírodními červenými kameny

Nejznámější červený až rudý drahokam je bezesporu rubín. Rubínové náušnice jsou velmi oblíbené. Existují však i levnější červené drahé kameny. Těmi jsou červený jaspis, či červený korál. Některé ženy dávají dokonce přednost těmto "obyčejnějším" červeným kamenům před rubíny, a to zejména pro jejich jedinečnost i do jisté míry nezvyklost. I mezi červenými kameny máme jednoho typicky českého zástupce, kterým je oblíbený červený český granát.

Náušnice s přírodními růžovými kameny

Jak napovídá název minerálu růženínu, růženín je první přírodní růžový kámen, který snad každého napadne. Existují však i jiné kameny, které se nacházejí v přírodě a mají krásně ženskou růžovou barvu. Zasazené v náušnicích se potom tyto kameny nádherně vyjímají. Které kameny to jsou? Například rodochrozit, rodonit, růžový korál, růžový andský opál nebo růžový turmalín.

Náušnice se žlutými přírodními kameny

Žlutých kamenů je v přírodě málo. Ve šperkařství se používají dva, které nepochybně stojí za to zmínit. Těmito žlutými přírodními kameny, používanými ve šperkařství, jsou citrín a jantar. Oba tyto kameny na slunci doslova září. Náušnice s přírodními žlutými kameny září na uších žen jako překrásná malá sluníčka.

Náušnice s pravými kameny fialové barvy

Fialová barva ametystu a čaroitu je překrásná. Náušnice s těmito fialovými kameny bývají velice oblíbené. Příbuzným ametystu je žluto-fialový minerál ametrín. Měkčí fialový kámen je potom fluorit. I ten se ve šperkařství používá. Kromě čistě fialového fluoritu je překrásný i fluorit obsahující kromě fialové též zelenou barvu. Náušnice s fluority také najdete v nabídce SperkyProZeny.cz.

Náušnice s hnědými pravými přírodními kameny

Velmi známý a oblíbený minerál žlutohnědé barvy je tygří oko. Zařazujeme jej spíše mezi hnědé kameny, neboť oproti čistě žlutým kamenům je o poznání tmavší. Čistě hnědým přírodním kamenem je hnědá až černá varieta křemene, a to záhněda. Náušnice s těmito kameny jsou překrásné.

Náušnice s černými pravými kameny

Šedočerných kamenů je v přírodě snad většina. Stačí se podívat pod nohy na cestě. My se však podíváme na ty leskle černé kameny, které jsou vzácnější a jen tak je nenajdete. Nejen do náušnic, ale i do dalších šperků se zasazují černé kovově lesklé hematity, známý onyx i méně známý a velmi vzácný černý spinel. 

Vybíráte-li náušnice s pravými přírodními kameny a chcete-li se orientovat podle barev, přinesli jsme vám přehled, který by vám měl pomoci se zorientovat. Níže vybíráme i ukázky konkrétních náušnic. Pokochejte se a možná si i vyberete.

Zde koupíte náušnice s pravými kameny.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.