MDŽ – slavíte ho?

Ještě neuběhl ani měsíc po Valentýnu a už nás čeká další svátek, tentokrát Mezinárodní den žen. K Valentýnu i k MDŽ se staví řada lidí odmítavě, i když je to z různých příčin.

MDŽ – slavíte ho?

Důvodem, proč je MDŽ často zavrhován, je stín komunismu a povinného „přetvařování“. Jenomže ačkoliv se svátek vyvinul v toto nelichotivé období, má podstatně hlubší základy.

V zásadě můžeme rozlišit tři skupiny lidí – ti, kteří MDŽ zavrhují, ti, kteří ho slaví a nakonec velká skupina jedinců, kterým je to úplně jedno.

8. březen – Mezinárodní den žen

Osmého března se v mnoha částech světa slaví Mezinárodní den žen. MDŽ má dlouhou historii, která sahá až na přelom 19. a 20. století. Letošní rok bude MDŽ v úterý. Ať už tento svátek slavíte či nikoliv, každou ženu potěšíte malým dárkem. Můžete obdarovat maminku, manželku, kamarádku či kolegyni v práci.

Jaký je skutečný význam MDŽ?

O Mezinárodním dni žen slyšel snad každý z nás. Jenomže ne všichni znají pravou podstatu tohoto svátku. Myslíte si, že MDŽ oslavuje ženskou pokoru, oddanou péči o domov a členy rodiny? V tom případě jste na omylu! Mezinárodní den žen nám má totiž připomínat odvahu, odhodlání a energii žen při jejich boji za rovnoprávnost, spravedlnost a mír.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.