Léčivé účinky  smaragdů

Stejně jako ostatním kamenům, tak i smaragdům lidé připisovali a připisují rozmanité účinky a významy. Údajné léčivé účinky však moderní věda nikdy nepotvrdila, proto nikoho nenabádáme, aby se informacemi zde uvedenými řídil. Informace v tomto článku jsou uvedeny pouze pro zajímavost.

Smaragdy jsou vyhledávané drahokamy, které po staletí oslňují generace lidí svou fascinující pronikavě zelenou barvou i poutavou strukturou. Neméně ceněný je ale i pro své údajné léčitelské a magické schopnosti, které souvisí se vztahy i zdravím.


Drahokamy smaragdy jsou vyhledávány především mezi šperkaři, kteří jsou z nich schopní vytvářet překrásné smaragdové náušnice, náramky, prsteny i přívěsky. Cena takovýchto šperků je poměrně vysoká, neboť smaragdy se řadí mezi nejvzácnější kameny – drahokamy. Mezi zákazníky však smaragdy své kupce stále nacházejí, jednak díky výjimečně poutavému vzhledu smaragdů a jednak proto, že jsou smaragdy poměrně stabilní investicí. Jsou ale i lidé, kteří si smaragdy pořizují proto, že věří v jejich magickou moc.


Magickou mocí v tomto smyslu nejsou myšlena zrovna kouzla jaká známe z Hollywoodských filmů. Spíše jde o určitou schopnost působit na věci a okolí.


Konkrétně je smaragdům připisována zejména velká moc v záležitostech lásky, kdy údajně šperky ze smaragdů dovedou přivádět lásku do života svého nositele, přinášejí věrnost a harmonii vztahů, ať už se jedná o vztahy partnerské, nebo přátelské. Kromě toho smaragdy přinášejí celkovou rovnováhu, ať už jde o city, rovnováhu duše a těla, nebo rovnováhu mezi člověkem a přírodou. Skvěle pomáhá proti stresu.
Významně působí smaragdy na lidskou mysl, a to v různých směrech – zlepšují paměť, zvyšují vnímavost, zlepšují schopnost učení. Pro takovéto působení na mysl je vhodné nosit smaragdy v okolí hlavy, například ve formě smaragdových náušnic. Smaragdy jsou ale také skvělými ochrannými kameny, zejména údajně ve sféře podnikání, kde přitahují dobré obchody a podporují růst firmy.

Související zboží

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.