Léčivé kameny

Pro některé jsou to jen hezké kamínky, které dobře vypadají a pomáhají, abychom dobře vypadali i my. Pro jiné je to soustava krystalických minerálů, které jsou sice na pohled přitažlivé, nicméně jejich hlavní význam spatřují v jejich geologických dispozicích, místě vzniku či unikátnosti výskytu. Je tu ale ještě jedna skupina, kterou lze těžko „zaškatulkovat“ dle běžných měřítek – lidé, kteří si kameny hýčkají jako svoje nejdražší a věří v léčivé účinky drahých kamenů.

Věří, že jim kameny pomohou s jejich trápeními, fyzickými obtížemi, psychickými poruchami či jim najdou cestu, jak rozvinout a budovat své povahové a charakterové rysy. Že jim zázračně pomohou najít (udržet) partnera, zlepšit rodinné vztahy či vyčistit duši apod.

Tato skupina je daleko početnější, než si mnozí z nás uvědomují. Každý z nás něčemu věří a právě tito lidé nacházejí uspokojení ve víře, že určité druhy kamenů - většinou se jedná o polodrahokamy – mohou pozitivně ovlivnit jejich zdraví.

Jsou léčivé kameny opravdu léčivé?

Na to, zda léčivé účinky drahých kamenů skutečně fungují, bohužel neexistuje jednoznačně prokazatelná odpověď. Není to tak jednoduché, jako jít si do lékárny koupit Paralen, o kterém spolehlivě víme, že zabere. Problematika léčivých kamenů a jejich reálně prokazatelného vlivu na člověka je totiž velmi obsáhlá a zasahuje do mnoha sfér lidské existence. Léčivé kameny totiž neovlivňují jen fyzickou (zdravotní) stránku jedince, ale také se dotýkají jeho duchovní, duševní, mentální podstaty. A právě zde nastává rozkol mezi studiemi vědeckými a úvahami teologickými. Pro většinu lidí jsou sice účinky působení kamenů viditelné v jejich okolí, ale často jde v jejich očích o neprůkazný efekt, který se dá vysvětlit mnoha způsoby a nelze jej tedy jednoznačně připisovat právě léčivým kamenům.

Další zajímavý článek: Léčivé kameny - pověry, mýty a legendy

Máte-li zájem, klikněte zde a najdete léčivé kameny podle znamení.

Anebo:

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.