Kameny znamení Štíra

Se znamením Štíra, které "vládne" obloze v období 24.10.-23.11. bývají spojovány kameny červené, černé, fialové i zelené barvy. Pojďte se podívat, které konkrétní minerály to jsou a jak vypadají.

Červené kameny znamení Štíra

Červený jaspis je známý polodrahokam, který zdobí i kapli hradu Karlštejna. V Čechách býval poměrně hojný, těžil se i v okolí legendárního Kozákova. Dnes lze ještě místy malé ukázky červeného jaspisu v těchto místech nalézt.

Granát je minerál mnoha barev a podob. U nás pochopitelně nejznámější je nádherně červený Český granát. Český granát je vyhlášeným ryze českým drahým kamenem. Lze jej ještě nalézt na málo místech v Českém ráji. Existují však i další, hojnější druhy granátů.

Granát - almandin bývá červený až červenohnědý a průsvitný. Nejčastěji se využívá ve šperkařství a bývá označován pouze jako granát.

Korál je kámen organického původu. Jedná se vlastně o schránky mořských živočichů. Červený korál se též hojně využívá při výrobě šperků.

Turmalín je podobně jako výše uvedený granát minerálem mnoha barev a podob. Červený či růžový turmalín se označuje také jako rubelit a bývá stejně jako další zde popisované kameny přiřazen znamení štíra.

Rubín je po staletí řazen přímo mezi drahokamy. Je to minerál dosti tvrdý a stálý a samozřejmě také poměrně vzácný, proto je již od dávnověku člověkem velice ceněn a šperky s rubíny se nacházejí v hrobech našich předků, kteří žili před tisíciletími.

Černé kameny znamení Štíra

Obsidián je svým původem v podstatě sopečné sklo. Nejčastější je černý obsidián, existují ale i jiné (a krásnější) varianty a barvy tohoto minerálu.

Černý turmalín se jedním slovem nazývá také skoryl. V přírodě se nachází ve formě krásných krystalů, které však mohou být vrostlé i jako drobné jehličky v křišťálu a vytvářejí tak zajímavé obrazy kamene.

Fialové kameny znamení Štíra

Nejznámějším fialovým kamenem je ametyst. Ametyst je fialovou odrůdou křemene. Ve středověku jej používali vládci i duchovní vůdci jako ozdobu. Býval a stále je broušen a zasazován do šperků.

Zelené kameny znamení Štíra

Malachit je zelený minerál, který obsahuje kovový prvek, a to měď. Proto se nachází obvykle tam, kde se měď těží. Malachit býval ceněn zejména v carském Rusku. Používal se a stále se používá k výrobě uměleckých předmětů i šperků.

Chryzopras je další zelený minerál, tentokrát se však jedná o zelenou odrůdu křemene. Nejznámější naleziště nejkrásnějších chryzoprasů leží u našich severních sousedů - v Polsku. I tento kámen se občas brousí a využívá ve šperkařství.

Zde si můžete prohlédnout i všechny ostatní kameny podle znamení.

 

 

 

| 1  2 |
počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.