Jak se v Česku slaví den sv. Valentýna

Pro někoho pouze americký výmysl, pro jiného každoroční tradice. Ano, řeč je o svátku sv. Valentýna, který v našem kalendáři připadá na den 14. února. Původně americký svátek, který má své prameny až ve starém Římě, se vlivem moderní doby dostal až k nám do Česka. 

Den sv. Valentýna je spojován s knězem Valentýnem, který tajně oddával mladé páry a měl zázračné léčivé schopnosti. Den sv. Valentýna je právě díky němu označován za svátek všech zamilovaných.

Den svatého Valentýna v Česku

Svatý Valentýn v Česku nemá dlouhou tradici, ač už se pár let v našich příbytcích slaví. Pokud ve vašem srdci má místo nějaký výjimečný člověk, darujte mu z lásky v tento den originální dárek. Svátek sv. Valentýna je vlastně první psanou příležitostí v novém roce, kdy může překvapit svého partnera/partnerku romantickým gestem nebo něčím speciálním. Mezi oblíbené dárky k Valentýnu patří květiny, šperky, plyšáci, ale samozřejmě i spousta sladkostí. Poslední roky jsou jako valentýnská dárky populární i různé pobyty a výlety.

V Česku je pak sv. Valentýn ve znamení bouřlivých nákupů a hledání toho pravého dárku, jako ostatně každá tradice, která se u nás slaví. Tento den je oblíbený nejen mezi páry, jak by si někdo mohl myslet. Můžete něco pěkného darovat i své mamince, babičce nebo kamarádce. Stejně tak je tento den příležitostí pro odhalení tajných lásek a ctitelů. Vnímejte proto sv. Valentýn jako den, ve který můžete strávit čas se svými blízkými a darovat či uspořádat něco výjimečného.

Pokud se vám líbí nápad s originálním dárkem, můžete si vybrat z naší bohaté nabídky romantických šperků s drahými kameny a polodrahokamy. Najdete tu i šperky v tradiční valentýnské červené nebo růžové barvě.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.