Jak pečovat o šperky s kameny

Víte, jak se správně starat o své šperky, aby vám vydržely co nejdéle? Existuje několik osvědčených rad. Pokud se jimi budete řídit, rozhodně neprohloupíte. Kvalitní šperky vám při správné péči vydrží desítky let. Šperky s drahými kameny jsou stále in, můžete je tedy nosit po celý život. Předávat je z generace na generaci. Je lepší šperky čistit doma, nebo je svěřit do péče odborníka? Zajímá vás, jak o ně pečovat, aby zůstaly stále krásné?

Péče o šperky s drahými kameny

Šperky, které doplňují drahé kameny a polodrahokamy vyžadují speciální péči a zacházení. Nejlepším a nejjednodušším řešením je odborné vyčištění ve šperkařství. Šperky, které obsahují drahé kameny, jsou totiž citlivé na chemii. Mohou se na ně používat pouze speciální roztoky. Jsou tedy náročnější na údržbu než šperky vyrobené pouze z drahých kovů.

Určitě jste už slyšela, že šperky dobře vyleští zubní pasta. U drahých kamenů se toto čištění rozhodně nevyplácí. Drahé kameny, polodrahokamy a minerály se mohou nenávratně poškodit, při opakovaném čištění blednou. Za univerzální prostředek na čištění je považována vlažná mýdlová voda. I zde však pozor! Neměla by se dostat do styku s měkkými kameny a polodrahokamy a už vůbec ne s perlami či perletí.

Aby vaše šperky zůstaly dlouho krásné, lesklé a čisté, vyvarujte se agresivním mycím prostředkům na uklízení. Odkládejte je na sport a na cvičení, i pot na nich totiž zanechává viditelné stopy. Šperky sundávejte na noc a ukládejte je do šperkovnice nebo do krabičky. Rozhodně je nenechávejte na prašných místech. Ráno nejdříve naneste make-up a upravte účes, až poté si vezměte své oblíbené šperky.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.