Horský křišťál

Slyšeli jste někdy o horském křišťálu? Víte, co to je horský křišťál? Pokud se zajímáte o kameny, jistě jste tento termín již slyšeli. A dost možná si, stejně jako mnozí další, nejste jisti, co přesně tento termín označuje. Jde snad o nějaký speciální druh křišťálu? Nebo co to ten horský křišťál je vlastně zač?

Co je horský křišťál?

Křišťál je dle definice kámen, čirá odrůda křemene. Jelikož se však výraz "křišťál" používá i ve sklářství, bylo snahou mineralogů odlišit přírodní křišťál od skleněného křišťálu. A vznikl nový název horský křišťál. Můžeme tedy říci, že horský křišťál je jen jiný název pro pravý přírodní kámen křišťál. Nejedná se o žádnou jinou odrůdu.

Zejména ve šperkařství totiž samotný název křišťál není často jednoznačně vysvětlen. Na trhu natrefíte na "šperky s křišťály", přičemž tyto "křišťály" jsou jen broušenými sklíčky. Nehovoříme o žádném nekvalitním zboží, vždyť nejznámější jsou asi "křišťály Swarovski". Je však dobré, aby všechny tyto skleněné křišťály byly jednoznačně označeny, což se nestává vždy a u dalších výrobců či prodejců není označení tak jednoznačné a správné jako u firmy Swarovski. Šperk bývá popsán třeba jen jako "přívěsek s křišťály" a zákazník tápe. Někdy mívají tyto skleněné "křišťály" dokonce mnoho barev, což ani v nejmenším neodpovídá přírodnímu křišťálu. Přívěsek s křišťály by měl být pouze přívěsek obsahující pravé přírodní kameny křišťály.

Horský křišťál je tedy název, kterým někteří mineralogové a obchodníci odlišují pravý přírodní kámen křišťál od všeho ostatního, co může být označeno jako křišťál.

 

Hledali jste šperky s přírodními křišťály? Najdete je v kategorii KŘIŠŤÁL.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.