Drahý kámen topaz

Topaz je drahý kámen který se nachází v několika barevných variantách. Barvy topazu jsou žlutá, žlutohnědá, medově žlutá, světlemodrá, hnědá, zelená, červená, růžová i modrá, ale pravděpodobně nejčastější je čirá varianta topazu. Staří Římané přiřazovali drahý kámen topaz k bohu Jupiterovi.

Největší známý topaz dostal jméno Bragaza a je zasazen v portugalské královské koruně. Váží 1680 karátů a protože je čirý, dlouho byl pokládán za diamant.

Kdysi lidé věřili, že topaz dokáže rozptýlit smutek, zahnat hněv i noční můry. Svého majitele či majitelku prý topaz chránil před náhlou smrtí. Muži se prý působením topazu stávali krásnějšími a inteligentnějšími. Neplodné ženy se prý působením topazu stávaly plodnýmy a šťastnýmy. Na tyto pověsti však raději nespoléhejte a rozhodně se jimi neřiďte. Lidé prý dokonce totiž věřili tomu, že poté co hodíte topaz do vařící vody, můžete do ní vložit vlastní ruku a neopaříte se. V žádném přípdě to nezkoušejte!

Topaz jako drahý kámen má výborné využití ve šperkařství. Pro svoji tvrdost, lesk a barvy se skvěle hodí k opracování a zasazení do šperků. Krásné šperky s topazy koupíte zde v kategorii TOPAZ

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.