Citrín a jeho význam

Citrín je žlutá až zlatožlutá varianta křemene. Sytě zlatá odrůda těžená v Madeiře ve Španělsku se podobá drahému císařskému topazu, což je jeden z důvodů, proč je citrín populární alternativou pro ty, kteří se narodili v listopadu (štír a střelec).

Léčivé účinky Citrínu

Citrín někdy bývá používán léčiteli při problémech s trávením, protože je považován za přínosný pro endokrinní žlázy a trávící ústrojí – čištění a odstraňování jedů, které se zde vytvořily. Citrín je vynikajícím kamenem ke zklidnění. Někteří lidé jej také používají ke zmírnění deprese, zažívacích potíží(včetně zácpy a cukrovky). Drahokam bude svému majiteli poskytovat radost a lásku.

Citrín byl nazýván "drahokam mysli". Starověké kultury věřily, že umístění citrínu na čelo starší osoby zvýší její psychickou sílu.

Citrín a peníze

Citrín je známý jako „obchodníkův drahokam štěstí“. Podnikáte či obchodujete-li v jakémkoli odvětví, zkuste umístit citrín do své peněženky a sledujte, co se stane. Citrín využívají také léčitele, speciálně na zvýšení sebevědomí, ochranu před negativní energií, otevření mysli novým myšlenkám, podpoření jasnosti myšlení…

Naleziště citrínu

Brazílie, Bolívie, některé Africké státy a části bývalého Sovětského svazu

 

Pokud vás zajímají i šperky s citríny, najdete je v kategorii CITRÍN.

počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.