Ametyst kámen

Ametyst je krásný fialový kámen, přesněji fialová odrůda křemene. Pozornost nás lidí si umí přitáhnout svojí nádhernou barvou i krásnými pravidelnými lesknoucími se krystaly, které ametyst vytváří. Kámen ametyst se také brousí a zasazuje do náušnic, náhrdelníků, přívěsků, zkrátka do šperků. Podívejme se na spojení ametyst kámen a šperk.

Ametyst kámen a šperk

Ametyst je jedním z nejžádanějších kamenů, které se do šperků zasazuje vůbec. Dokonce vysocí církevní hodnostáři ve středověku ametyst do svých šperků nechávali zasazovat a nejznámější z nich je papežský prsten s ametystem. Ostatně i jeho fialová či purpurová barva provází oděvy církevních hodnostářů po celá staletí.

Ametyst kámen a řecká legenda

A víte, jak ametyst přišel ke svému jménu? Název pro tento kámen ametyst se odvozuje od řeckého slova amethusos, což znamená neopojný. Podle legendy řecký bůh vína Bakchus proměnil svoji služku v kámen a na znak lítosti ji polil vínem. Kamenná socha zfialověla a tak prý vznikl ametyst.

Nabídka šperků s ametysty

U nás v eshopu www.SperkyProZeny.cz seženete šperky s ametysty od jednoduchých přívěsků a náušnic s ohlazenými ametystovými kamínky, přes stříbrné šperky s fasetovanými ametysty až po originální umělecké šperky s vsazenými ametysty.

Celou nabídku šperků s tímto kamenem najdete v kategorii AMETYST.

 

| 1  2 |
počet:0 ks
cena:0 Kč

Váš nákupní košík neobsahuje žádné zboží.